A projekt tartalmának bemutatása: A projekt keretében beszerzésre került egy darab Carestream CS 3600 intraorális szájszkenner készülék, valamint egy darab Amann Girrbach CAD/CAM rendszer.
A fejlesztés eredményeképpen beszerzésre kerülnek professzionális fogászati berendezések (mint pl. fogászati kezelőegységek, sebészeti gép, gyökércsatorna detektor), melyek segítségével nagyban előmozdítjuk vállalkozásunk fejlődési lehetőségeit, hiszen a projekt keretében beszerzett eszköznek köszönhetően még magasabb színvonalon tudunk fogászati-, és szájsebészeti szolgáltatásokat nyújtani. A beruházási lehetőségnek köszönhetően eddigi munkafolyamataink hatékonyabbá válnak. A beszerzett eszközök révén a vállalkozásunk szolgáltatási kapacitása jelentősen megnövekszik. Vállalkozásunk olyan területen hajtja végre a fejlesztést, amellyel jelentős hazai keresletet lehet kielégíteni magas színvonalon és hatékonyan elvégzett munkafolyamatok révén.
Dr. Czina Viktor, a vállalkozás tulajdonosa, fogszakorvos, implantológus, a Magyar Implantológiai Társaság tagja, jelenleg harmadik, állcsontsebész szakvizsgájára készül. A Társaságot 1999 évben alapította, azóta folyamosan fejlődve szolgálja a rendelőt felkereső pácienseket. E fejlesztési folyamatnak szerves része a jelenlegi pályázat megvalósítása is. A cég alapítása óta folyamatosan pályáznak – a korszerűbb ellátást biztosítandó – több, kevesebb sikerrel. Panaszra azonban nincs oka, mert nyertek már munkahely teremtő pályázaton, melyből tudott fejlesztést végrehajtani, és eredményeképpen tud alkalmazni jelenleg is 8 főt.
Később a fogtechnikai laboratórium létrehozására került sor, aminek segítségével komplett fogászati szolgáltatást tud nyújtani. E szolgáltatás beindításával egy olyan praxis labort hozott létre, ami Borsod-Abaúj-Zemplén megyében egyedülálló. A komplex szolgáltatás a gyors és minőségi munkavégzésnek a feltétele, mely nyugaton már bevált, ezért alakította ki így a tevékenységének folyamatát.
A rendelő már nyolc éve rezidensképzéssel is foglalkozik, ami azt jelenti, hogy a Debreceni Orvostudományi Egyetem kihelyezett oktató bázisa és konzerváló fogászat és protetika szakvizsgára készíti fel a szakorvos jelölteket.
Dr. Czina Viktor fogszakorvos elmondja, hogy a fejlesztés során beszereztek egy olyan digitális panoráma röntgent, amely a megyében szintén egyedülálló, és kilenc másodperc alatt készíti el a felvételt minimális röntgensugár terhelés mellett. E környezetbarát technológia alkalmazása, egy kisváros komplex fogorvosi rendelőjében egyedülálló újdonságnak számít és a páciensek, betegek érdekeit szolgálva segíti az orvos munkáját is.
Beszerzésre került továbbá egy új KaVO? típusú kezelő egység, amely ma Magyarországon az egyik legmodernebb berendezés. Ezen túl több kisebb műszer is beszerzésre került, többek között ultrahangos sebészeti berendezés, speciális gyökérkezelő eszköz mellyel sokkal egyszerűbben, gyorsabban és eredményesebben lehet a kezelést elvégezni. A kezelés teljes mértékben új és modernebb eszközökkel történik a fogorvosi rendelőnkben.
A panoráma röntgenre visszatérve érdemes kicsit jobban bemutatni, hogy a megismerhessék a mai modern fogászati eljárás egyik fontos segítő berendezését. A panoráma felvételen lehetőség nyílik rejtett elváltozások felfedezésére úgymint foggyökérgyulladás, arcüreggyulladás, ciszták feltárására és komplex képet ad a fejnyak régióról, amit fizikális vizsgálattal kiegészítve primer rákszűrésnek tekinthetünk. A panoráma röntgennek olyan képalkotó és tervező programja van, amellyel két dimenzióban lehet mérni a foggyökér hosszát, az egymáshoz való elhelyezkedésüket, és így a kezelést is sokkal nagyobb biztonsággal lehet elvégezni. Implantológiai beavatkozás végzése előtt méréseket lehet végezni, akár három dimenzióban is, továbbá a beültetni kívánt implantátumok méretarányos tervezését, ami a páciens számára szemléletesen ábrázolja a tervezett beavatkozást. A berendezés nagyban segíti az orvos munkáját, mert a korábbinál sokkal pontosabb képet alkothat a kezelendő testrész anatómiai adottságairól. Ugyanakkor a páciens számára is nagy lehetőség, mert maga előtt látja a foghiányt, együttesen történhet a tervezés, és a beavatkozás folyamatát figyelemmel kísérheti. A kezelés előtt három dimenzióban lehet modellezni az elvégzendő feladatot, és megmutatható a beavatkozás végeredménye is. Igazából a beteg számára életszerűbbé válik a kezelés.